Superliga Națională de polo se reia cu derby-ul orădean Crișul – CSM

Vineri, cu începere de la ora 20:00, CSM Oradea se duelează cu Crișul Oradea, în Superliga Națională de polo pe apă. Partida contează pentru etapa a 2-a din retur și se desfășoară la bazinul Crișul.

Aceasta este prima apariție oficială a formației antrenate de către Dorin Costrăș și Ciprian Cîmpianu în noul an calendaristic. Dubla cu Rapid București, contând pentru prima rundă din retur a fost amânată pentru 28-29 ianuarie și va avea loc tot la Oradea.

Cel de-al 2-lea meci al dublei dintre formațiile orădene se va desfășura sâmbătă, cu începere de la ora 12:00, în aceeași locație.

CSM Oradea are 12 victorii și 2 înfrângeri, situându-se pe locul al 2-lea în Superliga Națională de polo pe apă la jumătatea sezonului regulat.

Distribuie

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

3 + 1 =